Медицина здоров`я
- Деталі
- Перегляди: 4733
Володимир Данильчук (справа) з головним лікарем Здолбунівської ЦРЛ Владиславом Сухляком
У Здолбунівській ЦРЛ маємо черговий здобуток: у закладі зроблено ще один ремонт. Тепер - у кабінеті отоларинголога. Але моя розповідь не про це поліпшення. Вона про Володимира Миколайовича Данильчука - досвідченого лікаря, людину великої щирої душі.
Зараз отоларинголог Володимир Данильчук працює у здолбунівській лікарні. До цього деякий час практикувався в «Охматдиті». Ніс службу в зоні АТО.
Оновлене обладнання кабінету отоларинголога
Я пам’ятаю його ще зовсім юним, але перспективним і дуже зацікавленим своєю справою спеціалістом, за роботою в одному колективі - у Рівненській дитячій лікарні. Володимир Миколайович - приклад медика, який уміє і професійно допомагає як малим, так і дорослим пацієнтам. Фахівець він авторитетний, адже біля кабінету, де лікар Данильчук веде прийом, постійно чимало людей, які хочуть проконсультуватись чи лікуватись саме у нього.
- Деталі
- Перегляди: 7035
Засновник ОЦ “Найкращий зір” Олег Антонович ГОРОБЮК.
З вибором нового, європейського, вектора розвитку в нашій країні поволі відбуваються зміни чи не у всіх сферах суспільного життя. І медична галузь - не виняток. Бо в ній поступово запроваджують принципово інакші від звичних для більшості з нас підходи до організації діяльності лікувальних закладів, медиків. Одним з таких є приватна медична практика. Справа зовсім не проста. Бо тому, хто її започатковує, потрібно бути, окрім як авторитетним медичним фахівцем, ще й бізнесменом - енергійним, вдумливим, підприємливим та відповідальним. Однак, у нашому краї кількість приватних медичних закладів постійно збільшується. З вибором нового, європейського, вектора розвитку в нашій країні поволі відбуваються зміни чи не у всіх сферах суспільного життя. І медична галузь - не виняток. Бо в ній поступово запроваджують принципово інакші від звичних для більшості з нас підходи до організації діяльності лікувальних закладів, медиків. Одним з таких є приватна медична практика. Справа зовсім не проста. Бо тому, хто її започатковує, потрібно бути, окрім як авторитетним медичним фахівцем, ще й бізнесменом - енергійним, вдумливим, підприємливим та відповідальним. Однак, у нашому краї кількість приватних медичних закладів постійно збільшується. Так, рік тому у Рівному прийняв перших пацієнтів приватний офтальмологічний центр «Найкращий зір». Відтоді професійно і якісно допомогу там надали уже сотням людей із захворюваннями очей. Про основні напрямки діяльності та види послуг центру спілкуємось з його засновником та керівником - лікарем-офтальмологом вищої категорії з майже 30-річним стажем Олегом Антоновичем ГОРОБЮКОМ.
Будівля по вул. Миколи Карнаухова, 31 у м. Рівне, в якій міститься ОЦ “Найкращий зір”.
- Олеже Антоновичу, дозвольте насамперед привітати Вас з першою річницею від заснування центру. Перший рік - це час становлення...
- Дякую за привітання. Наш офтальмологічний центр діє з вересня 2017-го. Для мене, як і більшої частини нашого колективу, робота тут не є початком приватної практики. Перший такий досвід отримали працюючи в приватному офтальмологічному кабінеті. Створення центру дало змогу значно розширити спектр пропонованих пацієнтам послуг з діагностики та лікування очних хвороб, працювати ефективніше. Зрештою, працювати і гідно заробляти. Не лише зарплатню, а й кошти на подальший розвиток центру, на самоосвіту та вдосконалення фахових навиків, зокрема шляхом участі в різноманітних наукових конференціях, зустрічах, обмінах досвідом. Хоча можна сказати, що за рік функціонування ОЦ “Найкращий зір” ми визначились, в якому напрямку нам рухатись далі, чого потребуємо, чому потрібно більше уваги приділити.
Та головне, що за цей час встигли допомогти багатьом людям, провели сотні вдалих оперативних втручань. Адже для нашого колективу саме турбота про здоров’я пацієнтів, а не комерційна складова справи, була, є і буде основною.
У клініці “Найкращий зір” завжди готові допомогти пацієнтам з очними хворобами.
- Потенційним клієнтам буде цікаво, хто ще у складі «команди» центру і працює разом з Вами.
- Основу колективу клініки складає сім’я Горобюків: я, продовжуючи справу мого батька Антона Степановича, засновника династії, привів в офтальмологію мою дружину Наталію Петрівну - чудового діагноста, справжнього професіонала. Через рік у колектив віллються і мій старший син Остап, який нині проходить навчання у знаменитому Інституті очних хвороб та тканинної терапії ім. В. П. Філатова НАМН Українни, та його майбутня дружина. А ще за кілька років працюватиме у цій клініці і менший мій син - Андрій. Зараз він навчається у медуніверситеті ім. О. Богомольця.
- Деталі
- Перегляди: 625
До такого висновку дійшли у Рівненському обласному лабораторному центрі за результатами епідрозслідування. Загалом постраждало 24 особи. З них 22 дитини та 2 дорослих. А у поліції за цим фактом відкрили кримінальне провадження.
Новина про масове отруєння вихованців та працівників КЗ «Мізоцька спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів» наприкінці минулого тижня сколихнула Рівненщину. Згодом про це почала говорити вся Україна.
Лише за два дні, з 19 по 20 вересня, до інфекційного відділення Здолбунівської ЦРЛ з ознаками гострої кишкової інфекції поступило сім дітей та два працівники закладу (вихователь та кухар). У всіх пацієнтів відмічалися схожі симптоми: біль в епігастральній області, нудота, блювота, пронос, температура до 40 °С. Їм встановили попередній діагноз – гострий гастроентероколіт – і почали надавати медичну допомогу.
- Деталі
- Перегляди: 931
Найбільшу групу серед гепатитів складають вірусні ураження печінки. Існує як мінімум вісім вірусів, які викликають гепатит (А, В, С, D, E, G, TTV, SEN). Вони різняться за своєю природою, тож і захворювання, спричинені кожним з них, також різні. Найнебезпечнішими є гепатити В і С. За даними ВООЗ, 57 % випадків цирозу печінки і Найбільшу групу серед гепатитів складають вірусні ураження печінки. Існує як мінімум вісім вірусів, які викликають гепатит (А, В, С, D, E, G, TTV, SEN). Вони різняться за своєю природою, тож і захворювання, спричинені кожним з них, також різні. Найнебезпечнішими є гепатити В і С. За даними ВООЗ, 57 % випадків цирозу печінки і 78 % випадків раку печінки зумовлені хронічними вірусними гепатитами В або С. Неприємним і небезпечним є і захворювання на гепатит А.Розповімо, як убезпечити себе від цих хвороб.
Трішки “місцевих цифр”
За інформацією, наданою Здолбунівським районним лабораторним відділенням Рівненського міжрайонного відділу ДУ “Рівненський ОЛЦ МОЗ України”, упродовж останніх років рівень захворюваності населення нашого району на вірусні гепатити перевищує середньообласні показники. В основному - через хронічний вірусний гепатит. Так, у 2017 р. показник захворюваності на гострий гепатит В на Здолбунівщині становив 5,24 на 100 тисяч населення (по області - 5,26), на хронічний вірусний гепатит В - 7 на 100 тисяч населення (по області - 3,1), на хронічний вірусний гепатит С - 15,7 на 100 тисяч населення (по області – 10,17). У першому півріччі 2018-го показник захворюваності на гострий гепатит В становив 1,7 на 100 тисяч населення (по області – 1,64), на хронічний вірусний гепатит С – 8,7 на 100 тисяч населення (по області – 3,36). Випадків захворювання на гострий гепатит А в районі цьогоріч не зареєстровано, але ріст захворюваності спостерігали у 2016 р. - тоді захворів 31 житель Здолбунівщини (торік - 4).
- Деталі
- Перегляди: 982
Лікар УЗД Марія Іванівна ДОБРОВОЛЬСЬКА
проводить обстеження печінки пацієнтці.
Учора, 26 липня, у Здолбунівській центральній районній лікарні відбулась акція «День відкритих дверей». Приурочили її до Всесвітнього дня боротьби з гепатитами, який відзначають 28 липня. Тож усі заходи упродовж акції були пов’язані саме з цією тематикою.
Забір крові для аналізу здійснює процедурна медична сестра
Любов Анатоліївна ПЕЧЕНЮК.
Проблема боротьби з гепатитами нині дуже актуальна як для нашої області в цілому, так і для Здолбунівщини зокрема. Як інформують в управлінні охорони здоров’я Рівненської ОДА, в області нині проживає понад 11 тисяч хворих з хронічними гепатитами, з них 1251 пацієнт має цироз печінки. Від цієї недуги торік на Рівненщині померло 269 людей.
- Деталі
- Перегляди: 656
Двадцять шостого липня у Здолбунівській центральній районній лікарні з нагоди Всесвітнього дня боротьби з гепатитами відбудеться день відкритих дверей.
Отож, наступного четверга з 8.00 до 10.00 відвідувачі медичного закладу матимуть змогу безкоштовно пройти лабораторне обстеження на вірусні гепатити. Вже о 10.00 розпочнеться конференція, під час якої обговорюватимуть проблематику захворюваності на гепатити у Здолбунівському районі.
З 11.00 до 15.00 пацієнти зможуть проконсультуватися з терапевтом, інфекціоністом, обласним гепатологом.
Крім цього, з 8.00 до 15.00 у ЦРЛ безкоштовно проводитимуть УЗД діагностику печінки.
Також усі охочі матимуть змогу побувати на екскурсії Здолбунівською центральною районною лікарнею та ознайомитися з матеріально-технічною базою цього закладу охорони здоров’я.
- Деталі
- Перегляди: 560
Днями Рівненщина отримала 27950 доз вакцини проти ХІБ-інфекції. Ця вакцина проти пневмонії, отиту та у разі ускладнень – бактеріального менінгіту. Як зазначили в обласному управлінні охорони здоров’я, Рівненщина отримала її 58,3 % до потреби.
Між районами розподілили не всі отримані дози вакцини. Частину залишили на складі.
На Здолбунівщину виділили 550 доз. Цього також не достатньо для району. Як розповідв головний лікар Здолбунівського РЦПМД Олег Сумко, цієї вакцини довгий час не виділяли.
- Вакцину, що надійшла, розподілили між амбулаторіями району. Робитимемо щеплення діткам двох, чотирьох та 18 місяців. Насамперед вакцинуватимемо малюків двох та чотирьох місяців через брак вакцини, - розповів Олег Сумко.
На Здолбунівщині очікують, що на район виділять ще додатково вакцини з тих, що залишилися на складі. Тож вакцинують максимальну кількість дітей.
Довідка: гемофільна інфекція b типу (Hib) особливо небезпечна для дітей віком до 5 років і дорослих з певними хронічними захворюваннями. Вакцинація дітей проводиться у 3-4 етапи ,згідно з календарем профілактичних щеплень.
Ірина САМЧУК.
- Деталі
- Перегляди: 685
Береженого і Бог береже – застерігає народна мудрість і до неї варто прислухатися. Спалах інфекційних хвороб, зокрема кору, який призвів як до тяжких ускладнень, так і до летальних випадків – це ще один урок для тих, хто думає, що його дітей якось пронесе. Усього впродовж 16-ти тижнів 2018 року на кір захворіли 11 720 осіб — 4564 дорослих і 7156 дітей. З початку року від ускладнень кору померло восьмеро людей: шестеро дітей і двоє дорослих.
- Деталі
- Перегляди: 728
Кожен українець може вибрати терапевта, педіатра або сімейного лікаря у будь-якому Кожен українець може вибрати терапевта, педіатра або сімейного лікаря у будь-якому медичному закладі. Гроші за ваше медичне обслуговування заплатить держава.
Тепер медична допомога не прив’язана до місця прописки, проживання чи розміру хабара. Поки приписна кампанія (процес вибору лікаря і укладення договорів) триває у пілотному режимі. А на всеукраїнському рівні розпочнеться після підписання Президентом закону №6327.
Як обрати сімейного лікаря:
Крок перший – визначитися з лікарем.
Найпростіший варіант – ви знаєте хорошого лікаря, яким залишилися задоволені. Або ж, поцікавтеся у родичів чи знайомих – можливо, у них був позитивний досвід у амбулаторії сімейної медицини або поліклініці, яка підходить вам географічно.
Також можна звернутися у місцевий відділ охорони здоров’я. Там розкажуть, які лікарі працюють у вашому населеному пункті чи районі. Інший варіант – просто зверніться у будь-який медичний заклад і познайомтеся з лікарями. Деякі медичні заклади вже мають свої власні сайти з інформацією.
- Деталі
- Перегляди: 1031
AV300 – портативний безконтактний прилад для візуалізації периферичних вен нещодавно з’явився у Здолбунівській ЦРЛ. Прилад дороговартісний. Орієнтовна його ціна на ринку – 5-7 тисяч євро.
Як повідомив головний лікар закладу Владислав Сухляк, AV300 презентувала Здолбунівській ЦРЛ наша землячка, волонтерка, яка нині проживає у Німеччині, Вікторія Левинська.
– Пані Вікторія – заслужений донор. Місцевий центр переливання крові допоміг їй придбати цей апарат. Для нас він – унікальний. На всю Рівненщину такий лише один – і він у нас. Прилад допомагає медсестрі ставити крапельницю чи робити уколи, коли у пацієнта погано видно вени. Він засвічує інфрачервоним світлом тканини і так стає видно судини, – зазначив Владислав Сухляк.
Серед пацієнтів, у кого складно знайти вени, онкологічні хворі при проходженні хіміотерапії, наркомани, туберкульозні хворі, люди із зайвою вагою, пацієнти, які отримують тривалий період внутрішньовенного медикаментозного вливання. Окрім цього, прилад знижує кількість ускладнень при проведенні венепункції. Адже мінімізує травмування тканин і подальше їх загоєння в порівнянні зі «сліпим» пошуком вен.
Нині прилад використовується в інфекційному відділенні лікарні.
Ірина САМЧУК,
фото Владислава СУХЛЯКА.
- Деталі
- Перегляди: 932
Лікар-ендоскопіст демонструє нове обладнання.
Пацієнти Здолбунівської центральної районної лікарні відтепер мають змогу проходити обстеження на новому фіброгастроскопі, який днями придбали для цього медичного закладу.
Новий «японець», як звикли називати цей апарат у народі, тепер справді виробництва Японії – це сучасне обладнання, котре дає змогу вирішити чимало нагальних проблем.
Зокрема з допомогою цього апарата можна провести якісне внутрішнє обстеження шлунка та, за потреби, взяти на аналіз частки тканин. Це дає змогу виявити на ранніх стадіях важкі хвороби, серед яких і онкологічні процеси, та врятувати пацієнту життя.
- Цей фіброгастроскоп є найкращим з тих, які зараз можна придбати в Україні. Його вартість - 520 тисяч гривень, з яких 370 тисяч профінансовано з районного бюджету, а решту суми - зі спецфонду закладу, - зазначив головний лікар Здолбунівської ЦРЛ Владислав Сухляк.
- Деталі
- Перегляди: 991
Від початку 2018 року в Україні на кір захворіло понад п’ять тисяч осіб, з них майже 70 % – діти, решта - доросле населення. Найбільше людей захворіло у Закарпатській, Чернівецькій, Львівській, Одеській та Івано-Франківській областях. На Рівненщині зареєстровано 17 випадків захворювання на кір. Серед захворілих 13 - діти (переважно віком від 1 до 4 років), 4 - дорослі віком від 19 до 23 років.
Кір, як відомо - інфекційне висококонтагіозне захворювання. Індекс контагіозності при кору становить 95-96 %, тобто захворіють 95-96 % сприйнятливих людей, які були в контакті з хворим. Кір поширюється повітряно-крапельним шляхом, коли хворий кашляє або чхає. Можуть захворіти і діти, і дорослі будь-якого віку. Інкубаційний період захворювання триває до 20 днів. Перші симптоми кору схожі із застудою: висока температура тіла до 38,5-39 0С, кашель, нежить, почервоніння очей, рясне висипання на шкірі у вигляді червоних плям, що проявляється на обличчі і поширюється по всьому тілу. Кір може ускладнюватися пневмонією (запаленням легень), отитом (запаленням вуха), енцефалітом (запаленням мозку), ентероколітом (проносом).
- Деталі
- Перегляди: 1213
Нещодавні повідомлення про раптовий спалах кору та підозри на дифтерію не на жарт схвилювали населення всієї країни. Тож люди почали шукати способи, як уберегтися від небезпечних недуг. Водночас, лікарі запевняють: кращого захисту від хвороби, як її профілактика, немає. А отже, необхідно вакцинуватися.
За інформацією на сайті МОЗ, за перший місяць цього року в Україні на кір захворіли 3554 особи - 1165 дорослих і 2389 дітей. Найбільше людей занедужало в Івано-Франківській (804), Одеській (640), Закарпатській (549), Чернівецькій (444), Львівській (242) областях. Натомість на Рівненщині поки що зафіксовано лише два випадки захворювання на кір. Щоправда, фахівці доволі песимістично налаштовані щодо того, що недуга омине нашу область. Адже кір - це циклічна хвороба, тож щоп’ять-шість років вона повертається. Останній раз спалах кору на Рівненщині фіксували у 2013-2014 роках. Тож цілком імовірно, що новий сплеск цього захворювання спостерігатиметься в нашому краї вже цього сезону, зазначають у Рівненському обласному лабораторному центрі.
- Деталі
- Перегляди: 965
Не так давно, всього близько двох десятиліть тому, у світі почало набувати популярності таке явище, як вейпінг, тобто використання так званих електронних сигарет - спеціальних пристроїв для вдихання сумішей на основі хімічних ароматизаторів, нікотину й ін. За інформацією в різних джерелах, такі пристрої вперше з’явились чи то в США, чи то в Китаї. Вейпінг швидко поширився країнами і континентами, адже спершу його широко пропагували як гідну або, принаймні, менш шкідливу альтернативу палінню звичайних цигарок та як дієвий спосіб поступово відмовитися від згубної звички палити зовсім. Наслідком усіляких рекламних акцій та заходів, що популяризували використання електронних сигарет, стало те, що про вейпінг навіть заговорили як про особливу молодіжну субкультуру... Але, якщо проаналізувати реалії, отримаємо геть невтішну картину. Бо на сьогодні достеменно відомо, що вейпінг не є всуціль позитивним явищем і вплив його на людське здоров’я таки шкідливий. Тож ті, хто усвідомив рівень ризику, почали не просто сприймати вейпінг з осторогою, а й частково забороняти. Наприклад, як інформує ВВС Україна, саме в такий спосіб діють у багатьох містах штату Нью-Йорк в США.
Законом України № 4844-VI «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів» від 24.05.2023 року у нашій країні заборонене в усіх громадських місцях куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів.
То в чому ж полягає загроза використання електронних сигарет? Найперше це небезпечний склад рідин, тобто сумішей, для цього «інгалятора». Як правило, основними їх компонентами є гліцерин, пропіленгліколь, ароматизатори та нікотин, а вплив останніх на людський організм далеко не сприятливий. Давно відомо, що нікотин - наркотична речовина, яка спричиняє порушення в роботі головного мозку, стійку залежність та потребу у постійному збільшенні вживаної дози. Хоча навіть у безнікотинових вейпсумішах, фахівці виявили десятки токсичних речовин, що завдають шкоди дихальній та серцево-судинній системам. У США медики вже й назву для виявлених у легенях вейперів змін вигадали – «попкорнівські легені», бо нагадують ті, що зазвичай виникають у працівників харчової промисловості, котрі довго «дихають» розпеченою олією в ході приготування попкорну. Найнебезпечнішими серед вейпароматизаторів лікарі визнали «солодкі» - через складники, потрапляння яких в організм людини призводить до хронічних легеневих захворювань.
- Деталі
- Перегляди: 669
Цього тижня очільники органів місцевого самоврядування зібралися на нараду у Здолбунівській РДА, щоб разом з керівництвом району обговорити особливості господарювання у 2017 році та плани на рік наступний.
Передусім спілкувалися про фінанси. Нині у районі найскладнішою є ситуація з фінансуванням медицини. До завершення року на галузь не вистачає 3,5 млн. грн. Тобто коштів немає навіть на найнеобхідніше - зарплатню та енергоносії, не кажучи вже про розмитнення придбаної для району ще влітку «швидкої», на що потрібно 69 тис. грн., чи виплати для важкохворих, яким не вистачає 70 тис. грн.
- Деталі
- Перегляди: 729
Як не захворіти, коли всі навколо застуджені
Традиційний для холодної пори року «застудний» сезон набирає обертів. Це підтверджує і різке зростання попиту на протизастудні засоби в аптеках, і повсюдні кашель та чхання.
Статистичні дані також свідчать про збільшення кількості застуджених. Адже протягом минулого тижня на Рівненщині занедужали 7374 людини, більшість з яких - діти до 18 років. Протягом тижня госпіталізували майже 200 пацієнтів. Як повідомили у Рівненському обласному лабораторному центрі, перевищення епідпорогу медики зафіксували у Радивилівському та Дубровицькому районах, на межі перебуває нині Березнівщина.